Yıllık Kart Ücreti Almayan Bankalar ve Aidatsız Kredi Kartları 2024-2025

Yıllık kart ücreti almayan bankalar ve kart aidatı olmayan kredi kartları konusu, 2024-2025 yılında da oldukça merak edilen ve araştırma yapılan alanlardan birisidir.

Vatandaşlarımız, adeta bankalara çalışmaktan yoruldu. Yüksek faiz ödemekten, her yıl masraf veya kart aidatı adı altında ücret ödemekten bıktı. Hal böyle olunca, vatandaşlarımız aidatsız kredi kartları konusunu araştırıyor.

Biz de bu yazımızda, kart aidatı olamayan kredi kartları 2024-2025 ile ilgili kapsamlı bir bilgilendirme yapacağız. Bu sayede aidatsız kredi kartları ile ilgili bilgi sahibi olabilecek ve ismini verdiğimiz bu kartlardan birisine başvuru yapabileceksiniz.

Aidatsız kredi kartları 2024-2025 var mı?

Evet, ülkemizde aidatsız kredi kartları bulunmaktadır. 2014 yılında yapılan düzenlemeyle bankalar, hem aidatlı hem de aidatsız kredi kartlarını müşterilerine sunmak zorundadır. Kısacası, bir banka aidatlı kredi kartı çıkarabildiği gibi aidatsız kredi kartlarını da seçenek olarak müşterilerine sunmak zorundadır. Aksi durumda, düzenlemeye aykırı hareket etmiş olur.

Aidatsız kredi kartları ile ilgili birçok yanlış bilgi verilmektedir. Örneğin, aidatsız kredi kartları ile taksit imkanının olmadığı, kampanyalardan yararlanma imkanının olmadığı ve benzeri ifadeler bazı platformlarda yer almaktadır. Halbuki böyle bir bilgi yanlıştır. Aidatı olmayan kredi kartları ile de taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Burada önemli olan unsur, size uygun bir aidatı olmayan kredi kartı belirlemektir. Şimdi dilerseniz, ülkemizde yıllık kart ücreti almayan bankalar ve kart aidatı olmayan kredi kartları ile ilgili bilgilere geçelim.

Yıllık kart ücreti almayan bankalar 2024-2025 ve kredi kartları hangileridir?

Ülkemizde herhangi bir banka kredi kartı çıkarıyorsa mutlaka aidatsız bir kredi kartı da çıkarması gerekiyor. Bu artık yasal bir zorunluluk haline geldi. Ülkemizdeki her bankanın aidatı olmayan kredi kartını burada incelemeyeceğim.

Peki ama hangi kartları sizlere anlatacağım?

İşin açıkcası, aidatsız kredi kartları arasında en avantajlı olanlarını sizlerle paylaşmayı daha uygun buluyorum. Bu sayede en avantajlı kredi kartı hangisi sorusuna da cevap vermiş olacağız. Yıllık kart ücreti almayan bankalar ve bu bankaların aidatsız kredi kartlarına şimdi geçmek istiyorum.

Yapı Kredi Bankası: World Eko Kart

Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilerine sunulan ve yıllık kart ücreti olmayan kredi kartı, World Eko Kart’tır. Bu kartı kullanmanız durumunda yıllık kart ücreti ödemezsiniz. Yapı Kredi Bankası’na kredi kartı başvurusunda bulunurken özellikle bu kartı kullanmak istediğinizi belirtmelisiniz. Aksi durumda, banka yetkilileri size ilk olarak kart ücreti olan kredi kartı seçeneklerini sunacaklardır.

World Eko Kart ile taksit ve Worldpuan imkanlarından yararlanabilirsiniz. 50 TL’ye kadar olan harcamalarınızda temassızlık özeliğini yine kullanabilirsiniz. Nakit avans da yine bu kartın size sunduğu imkanlardan birisidir.

Genel itibariyle baktığımızda, World Eko Kartı ile kart aidatı olan kredi kartları arasında herhangi bir fark olmadığını görebilirsiniz.

Bu kartla ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız, 444 0 444 numarasını arayabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası A.Ş.: Maximum Aidatsız Kart

Bir diğer aidatı olmayan kredi kartı da Türkiye İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu Maximum aidatsız karttır. Bu kartı kullanmanız durumunda yıllık herhangi bir kart kullanım ücreti ödemezsiniz.

Maximum aidatsız kart ile Maxipuan ve taksit imkanlarından yararlanma şansınız bulunmaktadır. Yine tek ödemeli işlemlerinizi sonradan taksitlendirme şansı yakalarsınız. Üstelik, ödeme erteleme seçeneğini dahi kullanabilirsiniz. Nakit avans, yine bu kart ile de kullanılabilir bir özelliktir.

Ancak Maximum aidatsız kredi kartı ile şu imkanlardan faydalanamayacağınız banka tarafından ifade edilmiştir:

 • İndirim uygulamaları ve kampanyanları
 • İlave taksit uygulaması
 • İlave Maxipuanlar
 • Kanyon vale indirimi
 • Müzekart indirimi
 • Hediye ürün kampanyaları
 • Temassız ödeme uygulaması
 • Ankara Esenboğa Havalimanı otopark ve vale indirimi

Açıkça söylemek gerekirse, bu özellikler için yıllık kart ücreti ödemenizi tavsiye etmem. Bu nedenle, yıllık kart ücreti ödemek istemiyorsanız, bu hizmetleri göz ardı etmelisiniz.

Garanti Bankası: Bonus Flexi

Garanti Bankası, yıllık kart ücreti almayan bankalar arasındadır. Garanti Bankası’nın müşterilerine sunduğu aidatsız kredi kartının ismi ise Bonux Flexi‘dir. Bonus Flexi kullanmanız durumunda yıllık kart aidatı ödemezsiniz.

Bonus Flexi’nin diğer aidatlı kredi kartlarından bir farkı yoktur. Bu kredi kartı ile taksitlendirme, ödeme erteleme, ek bonus ve nakit avans gibi birçok imkanı kullanma şansınız bulunmaktadır. .

Akbank: Free Kart

Akbank da müşterilerine Free Kart isimli aidatı olmayan kredi kartı sunmaktadır. Bu kartı kullanmanız durumunda yıllık kart ücreti ödemezsiniz.

Bu kart ile chip para kazanabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Taksitlendirme ve ödeme erteleme imkanı bu kartta da bulunmaktadır. Free Kart ile nakit avans kullanabilirsiniz.

Genel itibariyle Free Kart ile birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

TEB: Sade Kart

TEB’in yıllık kart ücreti almadığı kredi kartı Sade karttır. Sade kart ile birçok işlemi yapabilirsiniz. Taksitlendirme, nakit avans, kampanyalardan yararlanma ve daha birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Halk Bankası: Halk Kart

Halk Kart, Halk Bankası’nın müşterilerine sunduğu aidatsız kredi kartlarındandır. Bu kart sayesinde Halk Bankası’na yıllık kart aidatı ödemezsiniz. Ancak, Halk Kart ile ne yazık ki kampanya ve taksitlendirme imkanlarından yararlanamazsınız. Bu kapsamda, çok fazla avantajı bulunmamaktadır.

Diğer kart seçeneklerini değerlendirmenizi öneririm.

QNB Finansbank: Cardfinans Fix

QNB Finansbank tarafından piyasa sürülen Cardfinans Fix, hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği taşımaktadır. Üstelik bu kart için yıllık kart ücreti ödemezsiniz. Bu anlamda, oldukça avantajlı bir kredi kartı olduğunu söyleyebilirim.

Cardfinans Fix, size hem taksitlendirme hem de ödemelerinizi erteleme imkanı tanımaktadır. Daha detaylı bilgi için QNB Finansbank şubelerinden birini ziyaret edebilirsiniz.

Enpara.com Kredi Kartı

En avantajlı kredi kartı hangisi sorusunun cevabı bana kalırsa, Enpara.com kredi kartıdır. Çünkü bu kart ile hem yıllık kart aidatı ödemezsiniz hem de birçok avantajdan da yararlanma şansı elde edersiniz.

Peki ama nedir bu avantajlar?

 1. Yıllık kart aidatını enpara.com size öder. Evet, yanlış duymadınız, enpara.com en az 2 yıl size kart aidatı öder. Yıllık 100 TL gibi bir tutarı size garanti ediyorlar.
 2. Her ay 3 alışverişinizi faizsiz ve sonradan taksitlendirebilirsiniz.
 3. Anında taksit imkanı sunar.
 4. Online yemek siparişlerinizde %20 indirim imkanı sunar.
 5. Spotify ve Netflix harcamalarınızda %50 geri iade alırsınız.
 6. Nakit avans imkanı sunar.

Genel itibariyle en avantajlı kredi kartının enpara.com kredi kartı olduğunu ifade edebilirim.

Yorum yapın