En Avantajlı Anında Kredi Veren Bankalar 2024-2025 Nelerdir?

Anında kredi veren bankalar konusunu oldukça önemseyen bir ekonomi uzmanıyım. Bu önemseyişimin sebebi ise insanların acil ve hızlı bir şekilde nakit ihtiyaçlarını karşılama gereksinimidir. Bu nedenle, bu yazımda sizlere anında kredi veren bankalar konusunu işleyecek ve bu konu hakkında oldukça kapsamlı bir yazı kaleme alacağım.

Nakit ihtiyacı hemen herkesin başına gelebilecek bir husustur. Eğer bir tasarrufunuz yoksa ve herhangi bir arkadaşınız veya akrabanızda borç para alabilme durumunuz yoksa hemen aklınıza bankalar gelecektir. Çünkü günümüz teknoloji çağında bankalar, hızlı bir şekilde nakit ihtiyacının giderebildiği kurumlar haline geldi. 2025 yılı itibariyle bankaların şubeye gitmeden dahi kredi verebildiğini görüyoruz. Bu da anında kredi veren bankalar konusunu gündeme getiriyor.

Ülkemizde de anında kredi verebilecek bankalar mevcuttur. Bu bankalara herhangi bir günde veya saatte başvuru yaparak kredi tutarınızın anında hesaba geçmesini sağlayabilirsiniz.

Nasıl mı?

Bu sorunun cevabını yazımın içeriğinde sizlerle paylaşacağım. Ancak şunu da eklemeden geçmek istemem: Herkes anında kredi başvurusunda bulunamayabilir. Bunun da bir takım şartları yok değil. Bu şartları yerine getiriyorsanız, günün herhangi bir saatinde anında kredi başvurusunu rahatlıkla yapabilirsiniz. Şartları sağlayamayanlar ise ne yazık ki banka şubelerine giderek ön onay ve onay süreçlerini yaşamak zorundadır.

Neyse, lafı çok fazla uzatmayayım. Anında kredi veren bankalar 2025 yılında hangileri, nasıl başvuru yapılır, kimler faydalanır vb. tüm bu soruların cevaplarına geçelim.

Anında kredi nedir? Başvuru nasıl yapılır?

Anında kredi, şubeye gitmeden internet üzerinden kullanılan krediyi ifade etmektedir. Anında kredide internet bankacılığı kullanılarak başvuru yapılmaktadır. Bu sayede, şubeye gitme zorunluluğu kalmamaktadır. İlgili kredi sözleşmeleri online olarak imzalanmaktadır.

Kredi başvurusu, dakikalar içerisinde onaylanmakta ve kredi tutarı, anında ilgili müşterinin hesap numarasına yatırılmaktadır.

Peki ama kimler başvuru yapabilir, kimler anında kredi şansından faydalanabilir?

  • Öncelikle anında krediden kredi notu yüksek olanlar yararlanabilmektedir. Eğer kredi notunuzu düşükse anında kredi kullanamazsınız. Bu nedenle, kredi notunun yüksek olması bu kredi türünden faydalanabilmenizin en önemli şartıdır.
Kredi notunuzu bilmiyorsanız, ekonomist.gen.tr/kredi-notu-ogrenme-ucretsiz/ bağlantısını ziyaret ederek kredi notunuzu öğrenme yollarını öğrenebilirsiniz.
  • Anında kredi başvurusu yapabilmenin diğer bir şartı da daha önce çalıştığınız, mobil bankacılığını ya da internet bankacılığını kullandığınız bir banka üzerinden başvuru yapmaktır. Çünkü başvuru yaptığınız bankanın sizi tanıması gerekmektedir. Bankalar, daha önce müşteri portföyünde olmayan kişilere kolay kolay anında kredi vermezler.
Kredi notunuz düşükse ekonomist.gen.tr/kredi-notu-dusuklere-kredi-veren-bankalar/ bağlantısında yer alan yazımızı okumanızı öneririm.

Anında kredi veren bankalar 2025 nelerdir?

Sizlerle anında kredi veren bankalar listesini paylaşacağım. Bu listede yer alan bankaların hangisi ile daha önce çalıştıysanız, hangisinde hesabınız varsa ve mobil ya da internet bankacılığını kullanıyorsanız, ilgili bankaya anında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Aşağıda paylaşacağım bilgiler, 2024 yılı Haziran ayı güncel verileridir. Biliyorsunuz ki, kredi faiz oranları oldukça arttı. Bu nedenle, bu güncel verileri dikkate alarak anında kredi başvurusunda bulunmanızı öneririm.

Şimdi dilerseniz, anında kredi veren bankalar listesi 2025’e geçelim.

Anında kredi veren bankalar listesi

Anında kredi veren bankalar ve bu bankaların anında kredi bilgileri şu şekildedir:

Enpara.com

Enpara.com hesabınız varsa anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 30.000 TL’ye kadar anında kredi kullanabilirsiniz. Dosya masrafısı bulunmaktadır. Bu dosya masrafını geri alabilmeniz ise mümkün değildir. Güncel aylık faiz oranı ise %1,91’dir. 48 aya kadar vade süresi bulunmaktadır.

Eğer enpara.com üyeliğiniz yoksa internet üzerinden başvuru formunu doldurarak çok kısa süre içerisinde enpara.com üyesi olabilirsiniz. Kurye aracılığıyla kartınız adresinize teslim edilecektir. Bu sayede mobil bankacılığı kullanabilecek duruma gelebilir ve anında kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası da müşterilerine anında kredi fırsatı sunan bankalar arasında yer almaktadır. 30.000 TL’ye kadar şubeye gitme zorunluluğunuz olmadan kredi kullanabilme şansınız bulunmaktadır. Türkiye İş Bankası aylık faiz oranı ise %1,59 civarındadır. 48 aya kadar vade sunmaktadır.

Türkiye İş Bankası müşterileri, mobil bankacılığı kullanarak internetten anında kredi başvurusunda her zaman bulunabilirler. İşCep sahiplerinin anında kredi başvurusu yapabileceklerini, aksi takdirde Türkiye İş Bankası yerine başka bir banka üzerinden hızlı kredi başvurusu yapmaları gerektiğini de söyleyebilirim.

Denizbank

Denizbank müşterileri de mobil bankacılığı kullanarak hızlı bir şekilde kredi çekebilirler. Denizbank, 55.000 TL’ye kadar anında kredi kullandırtabilmektedir. Aylık faiz oranı ise %1,65’tir. 48 aya kadar vade fırsatı söz konusu olabilmektedir.

Akbank

Akbank da anında kredi fırsatı sunan en önemli bankalardan birisidir. 30.000 TL’ye kadar şubeye gitmeden kredi kullanabilirsiniz. Aylık faiz oranı, %1,91’dir. 48 ay vadeli bu krediden faydalanmak isteyenlerin Akbank müşterisi olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda internet veya mobil bankacılığı da kullanmaları gerekmektedir.

TEB

Cepte TEB’li olanlar da çok hızlı bir şekilde kredi kullanabilmektedir. Aylık faiz oranı %2,03 olan bu krediden faydalanabilmek için mobil bankacılık üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. 48 aya kadar vade seçeneceği bulunmaktadır.

ING Bank

48 ay vadeli, aylık faiz oranı %1,59 olan bu krediden faydalanabilmeniz için ING müşterisi olmanız gerekmektedir. İnternet veya mobil bankacılık üzerinden başvurunuzu yapabilir ve 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

Aktifbank

Aktifbank da hızlı kredi kullandıran bankalardan birisidir. Üstelik Aktifbank müşterisi olmanıza da gerek yoktur. İnternetten online olarak kaydınızı yaparak Aktifbank’a hızlı kredi başvurusu yapabilirsiniz. 30.000 TL’ye kadar 48 vade seçeneği ile kredi kullanabilmeniz mümkündür.

Kullandığınız krediyi ertesi gün PTT şubelerinden çekebilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası da 25.000 TL’ye kadar aylık %1,99 faiz oranı ile hızlı bir şekilde kredi kullanabileceğiniz bankalardan birisidir. 48 ay vade seçeneği ile sunulan bu krediyi kullanabilmeniz için Garanti Bankası müşterisi olmanız ve internet veya mobil bankacılığı kullanmanız gerekmektedir.

Yukarıda açıkladığım bankaların haricinde de anında kredi veren bankalar bulunmaktadır. Eğer yukarıdaki bankalardan birisinin müşterisi değilseniz, internet veya mobil bankacılığını kullandığınız bankanız üzerinde de anında kredi başvurusu yapabileceğinizi bilmenizi isterim.

Genel itibariyle anında kredide faiz oranlarına çok fazla bakılmaz. Ancak en avantajlı anında krediyi de kendi şartlarınızı da düşünerek kıyaslama ile belirlemenizi öneririm. Sonuçta kullanılan kredinin taksitlerini ödeyeceğinizi de unutmayınız.

Yorum yapın