Faturalı Hatta Kredi 2024-2025 Alan Var mı? Güvenilir Bir Sistem mi?

Maddi sıkıntıdasınız ve acil nakite ihtiyacınız var. Ancak bankalar, kredi notunuz düşük olduğu için kredi vermiyor, diyelim.

Peki ama bu durumda acil nakit ihtiyacınızı nasıl karşılarsınız? Sizlere bu konuda farklı bir sistem anlatacağım.

Bankalardaki kredi limitini doldurmuş veya kredi notu düşük olup kredi alamayan tüketiciler, maddi anlamda yeni bir rahatlama yolu bulmuşlardır: Faturalı hatta kredi 2024-2025

Son zamanlarda oldukça çok tercih edilen faturalı hatta kredi, bireylerin nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ancak bu yöntem, tüketiciye nefes aldırırken aynı zamanda tüketiciyi zarara da uğratmaktadır.

Şimdi sizlere ”Faturalı hatta kredi nedir, nasıl alınır, şartları nelerdir” sorularının cevaplarından bahsedeceğim.

Zor durumdasınız ve acil paraya ihtiyacınız mı var? Kredi çekemeyenler için hazırladığımız bu yazıyı mutlaka okumalısınız: ekonomist.gen.tr/kredi-cekemiyorum-nereden-para-bulabilirim/

Faturalı hatta kredi 2024-2025 nedir?

İsmi her ne kadar kredi olarak geçse de bu sistem aslında bir kredi sistemi değildir. Bu sistem, faturalı hattınız sayesinde bir cep telefonu alıp taksitlerini ilgili şirkete ödediğiniz bir sistemdir.

Sistemi kısaca anlatmak gerekirse şunları söyleyebiliriz:

Faturalı hat sahibi kişi, hattı üzerinden bir cep telefonu satın alır. Satın almış olduğu bu telefonu ise bayilere ya da online platformlardaki tüketicilere satar. Bu sayede eline nakit para geçer. Satın almış olduğu cep telefonun aylık taksitlerini ise ilgili bayiye öder.

Evet, sistem bu şekilde çalışmaktadır. Halk arasında bu sisteme ise faturalı hatta kredi denilmektedir.

Nakit ihtiyacı olanlar bu sistem sayesinde maddi olarak rahatlamaktadır ancak sonrasında alıp sattığı telefonun taksitlerini de her ay düzenli ödemesi gerektiğini bilmelidir.

Şu noktaya dikkat çekmek isterim: Alınan telefon, aynı veya farklı bayiye geri satıldığında bayi, cihazı sattığı fiyattan geri almaz. Bu da tüketiciyi ister istemez zarara uğratır. Bu sebeple, tüketici aldığı telefonu, araya komisyoncu koymadan kendisi satarsa daha az zararla nakit ihtiyacını karşılamış olacaktır.

Bu nedenle, faturalı hatta kredi verdiğini iddia eden kişilere başvurmayınız. Pekala bu alış satış sürecini siz de gerçekleştirebilirsiniz.

Sizden ricam; bu yazıyı ne kadar çok paylaşırsak, nakit ihtiyacı olan kişilerin daha az zararla kredi almalarını sağlamış oluruz. Aynı zamanda faturalı hatta kredi verdiğini söyleyen komisyonculara da fırsat yaratmamış oluruz.

Dağınık borçlarını tek bir kredi çatısı altında toplamak istemez misin? Kredi notun düşük olsa dahi kredi çekebileceğin bankalar burada: ekonomist.gen.tr/borc-kapatma-kredisi-veren-bankalar/

Faturalı hatta kredi güvenilir mi?

Faturalı hattın sahibinin kendisi al sat yaparsa güvenilir bir ortamda ticaretini tamamlamış olur. Çünkü bu süreçte araya herhangi bir komisyoncu girmemiştir.

Cep telefonu satışını elden yapabileceğiniz gibi online satış platformları üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer araya bir komisyoncu girecek ise onların sizi ne kadar zarara uğrattığı bilmenizde fayda vardır. Komisyoncu 500 ila 1000 TL arasında ücret talep ederse onlarla iş yapmamanızı tavsiye ederim. Sonuçta onları tanımıyorsunuz. Aynı zamanda tanımadığınız ancak size kredi sağlayacağını belirtenlere kimlik bilgilerinizi vermemenizi dip not olarak belirtmek isterim.

Faturalı hatta kredi nasıl oluyor?

Faturalı hatta kredi:

  • Faturalı hattın sahibi, faturası üzerinden cep telefonu alıyor.
  • Satın alınan cep telefonu piyasa değerinin çok altında bayiye geri satılıyor ve arada bayi komisyon alıyor.
  • Cep telefonunu alan kişinin hesabına telefonun parası yatırılıyor.
  • Faturalı hattın sahibi, cep telefonu için her ay taksitlerini ödemeye başlıyor.

Faturalı hattın üzerinden nasıl cep telefonu alırım?

Faturalı hattınızın ait olduğu GSM şirketinin (Türk Telekom AVEA, Vodafone, Turkcell) yetkili bayisine gidip taksitle cep telefonu almak için başvuruyorsunuz.

Ancak nasıl bir telefon almalısınız?

Tabi ki ihtiyaçlarınızı karşılayacak pahalı bir telefon olmalı! Hatta iPhone almalısınız. Samsung veya diğer markaların 2. el piyasaları düşük olduğu için sizi zarara uğratır. Bu yüzden az zararla nakit ihtiyacınızı karşılayacağınız bir işlem yapmalısınız.

Sonrasında aldığınız telefonu için online platformlarda satış ilanı verin. Eğer telefon pazarı gibi yerlerde satış yapmak isterseniz alıcılar, fiyatı oldukça düşürecektir.

Aldığım telefonu nasıl nakite çeviririm?

Google arama motoruna aldığınız telefonun markasını yazın ve piyasadaki en ucuz satış fiyatını öğrenin.

Örneğin; telefonunuzun en ucuz fiyatı 3.000 TL

Siz de bu fiyatın 200 TL aşağısına (2.800) bir fiyat vererek online satışını başlatın. En düşük fiyatı siz verdiğiniz için satışınız kısa zamanda gerçekleşecektir.

Eğer araya komisyoncular girerse; bu kişiler 3.000 TL’lik telefonu 2.000 TL gibi düşük bir tutara sizden satın almak isteyecektir.

Faturalı hatta kredi şartları 2024-2025 nelerdir?

Faturalı hatta kredi şartları şunlardır:

  • En az 6 ay aktif faturalı hat sahibi olmalısınız.
  • Geçmişinizde faturanızı düzenli olarak ödemiş olmalısınız.
  • Başvurunuzdan önceki son 2 yılda cihaz kampanyalarından ceza almamış olmalısınız.
  • Banka kredi notunuz düşük olsa bile faturalı hattınız ile cep telefonu alabilirsiniz. Bazı durumlarda kredi notu düşük olanlar faturalı hatta dahi cep telefonu alamamaktadır.

Eğer yukarıdaki şartları sağladığınızı düşünüyorsanız ve acil nakde ihtiyacınız varsa bu sistemi deneyerek nakit sıkıntınızı çözebilirsiniz.

Kredi taksitlerini hemen ödemek zorunda değilsin! 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar isimli makalemizde detayları öğrenebilirsin.

Yorum yapın