3 Ay ve 6 Ay Taksit Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2024-2025

Genel kural olarak kredi başvurusunda bulunduğunuzda kredi ödeme taksitlerini aylık olarak yaparsınız. Bu genel bir kuraldır. Ancak bazı bankalar, ertelemeli kredi verebilmektedir.

Peki ama ertelemeli kredi nedir?

Ertelemeli kredi 2024-2025 yılına özel bir uygulama da değildir. Daha önceki senelerde bu uygulama zaten vardı. Ertelemeli kredi, kullandığınız kredinin ilk taksidini 3 ay ya da 6 ay sonra ödemenizi ifade eder. Bu krediyi kullandıktan sonra taksit ödemelerinizi 3 ay ya da 6 ay sonra yapabilirsiniz. Ülkemizde taksit ertelemeli kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ancak bu bankalar, sınırlı düzeydedir. Her banka, ne yazık ki ertelemeli kredi vermemektedir.

Bugün sizlere ertelemeli kredi veren bankalar listesini paylaşacağız.

Ertelemeli kredi veren bankalar 2024-2025 hangileridir?

Çeşitli nedenlerden dolayı bazı kredi müşterileri, kullandıkları kredilerin taksit ödemelerine hemen başlamak istemezler. Kullanılan kredinin ödemelerine 3 ay ya da 6 ay sonra başlamak isterler. Bu sayede zaman kazanırlar ve ödemelerini daha rahat bir şekilde yapmayı planlarlar.

Bankalar da bu talebi karşılamak adına ertelemeli kredi vermekten kaçınmazlar. Ülkemizdeki bankaların kredi taksit ödemelerini belirli bir süreden sonra başlatması, bu konuda talebi olan müşterilerinin de işini kolaylaştırmaktadır.

Sadece ertelemeli ihtiyaç kredisi yoktur. Aynı zamanda ertelemeli konut kredisi ve taşıt kredisi de söz konusu olabilmektedir. Gecikmeli kredi olarak da ifade edilen bu kredi türünde banka ile müşteri karşılıklı anlaşmakta ve taksit ödemeleri anlaşılan süre geçtikten sonra başlamaktadır.

Şimdi dilerseniz, ertelemeli kredi veren bankalar 2025 listesine bir göz atalım.

QNB Finansbank ertelemeli kredi 2024-2025

QNB Finansbank, müşterilerine 3 ay ertelemeli kredi veren bankalardan birisidir. Ertelemeli kredinin faiz oranları farklılık göstermemektedir. Bu açıdan bir dezavantajlı durum söz konusu değildir. Ancak geçtiğimiz yıllara göre faiz oranlarında önemli bir artış söz konusudur. Ancak kredi notunuza göre banka, size özel bir faiz oranı belirleyecektir.

Eğer kredinizin ödemelerini 3 ay ertelemeli olarak yapmak istiyorsanız, kredi başvurusuna Finansbank şubelerinden yapmalısınız.

QNB Finansbank ertelemeli kredi

Yukarıdaki tablodan da görüleceği üzere maksimum vade 36 ay olduğu için ertelemeli kredisi vade süresi en fazla 33 ay olmaktadır. Faiz oranları da vade süresine göre değişmektedir.

Akbank ertelemeli kredi 2024-2025

Akbank’dan ertelemeli kredi alabilmeniz mümkündür. 3 ay mı yoksa 6 ay mı ertelemeli kredi alabileceğinizi Akbank şubesinden öğrenebilirsiniz. Akbank’ın resmi internet sitesinde şu ifade yer almaktadır:

”Ertelemeli kredilerimizi Şubelerimizden, Akbank Telefon Şubesi’nden ve Akbank Direkt İnternet veya Mobil’den kullanabilirsiniz.”

Gerekli evraklar listesi de şu şekildedir:

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi
  • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge talep edilebilecektir.
  • Gelir Belgesi – Maaş bordrosu (Maaş müşterimizin getirmesine gerek yoktur)
  • ​Özel sektör çalışanlarından SGK Hizmet Döküm Belgesi

TEB ertelemeli kredi 2024-2025

TEB, kredi müşterilerine 3 ay erteleme imkanı vermektedir. Faiz oranı ise kredi notunuza göre değişebilmektedir. Bu nedenle, tek bir faiz oranından bahsedebilmemiz mümkün değildir. Eğer kredi notunuz yüksekse uygun faizli kredi kullanabilir ve kredi taksitlerini 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz.

Tavsiye bağlantı: Kredi notu öğrenme ücretsiz

Alternatifbank ertelemeli kredi 2024-2025

Kullanacağınız kredinin taksitlerini 3 ay sonra ödeyebileceğiniz bir diğer banka da Alternatifbank’tır. Bu kredi fırsatı ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ertelemeli kredi almak için şartlar nelerdir?

Ertelemeli kredi alabilmeniz için normal kredilerden farklı şartlar söz konusu değildir. Bu kredi türünden de faydalanabilmeniz için kredi çekebilmenin şartlarını sağlamanız yeterli olacaktır.

Bankaların çoğu ancak 3 ay ertelemeli kredi verebilmektedir. 6 ay ertelemeli kredi veren banka sayısı yok denecek kadar azdır. Ancak, eğer TOBB’a bağlı bir odaya kayıtlı bir işletmeniz varsa 6 ay ön ödemesiz TOBB nefes kredisinden faydalanabilirsiniz.

Yorum yapın