Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2024-2025 Hangileridir?

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2025 yılında oldukça fazla araştırılıyor. Çünkü ülkemizde çok sayıda kredi notu düşük olan ve bu nedenle kredi kullanmakta zorluk yaşayan vatandaşımız bulunmaktadır.

Ülkemizde kredi notu düşüklere kredi veren bankalar oldukça azdır. Bu nedenle, çok sayıda vatandaşımız bu bankaları bilmedikleri için kredi kullanmakta zorluk yaşamaktadır. Biz de bugün sizler için kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesi hazırladık. Bu bankaların sayısı, ne yazık ki bir elin parmaklarını geçmez. Bu nedenle, nokta atışı banka isimlerini sizinle paylaşarak verdikleri kredi ürünleri ile ilgili bilgileri sizinlere sunacağız.

Öncelikle bu bankaların diğer bankalardan farklı olduğunu söylememiz gerekiyor. Çünkü genel itibariyle bankaların kredi notu düşük olanlara kredi vermediklerini görüyoruz. Bunun da başlıca sebebi, verilecek kredilerin müşteriler tarafından ödenmeme riski bulunmasıdır. Bu riski bertaraf edebilme adına bankalar, kredi notu düşüklere kredi kullandırma noktasında çok fazla sıcak bakmamaktadır.

Şimdi dilerseniz, ülkemizde kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesine geçelim.

Yazıya Geçmeden Önce Kredi Notunuzu Öğrenin: Kredi Notunu Ücretsiz Öğrenme

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2025 yılında hangileridir?

Yukarıda da ifade ettiğim gibi kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesinde çok fazla banka bulunmamaktadır. Çok az sayıda banka, kredi puanı düşük olanlara kredi kullandırmaktadır. Bu kredi kullandırma işlemi de genellikle düşük limit üzerinden olmaktadır.

Eğer kredi notunuz düşükse çok yüksek limitlerde kredi kullanamayacağınızı bilmenizi isterim. Buna hazırlıklı olmakta fayda var. Aksi takdirde, büyük hayal kırıklıkları ile karşı karşıya kalırsınız.

Peki ama hangi bankalar kredi notu düşüklere kredi kullandırıyor?

Şimdi bu bankalara ve kredi ürünlerinin açıklamasına geçelim.

Aktif Bank

Aktif Bank, diğer bankalardan farklı olarak düşük kredi notuna sahip olanlara kredi kullandırtabilmektedir. Bu özelliği ile Aktif Bank, diğer bankalardan farklılaşmakta ve öne çıkmaktadır. Genellikle bu bankanın 900 – 1000 aralığında kredi puanına sahip vatandaşlara dahi kredi verdiğini görmekteyiz. Bu oldukça olumlu bir özelliktir. Diğer bankalar, bu kadar cesur konuya yaklaşmazlar.

Üstelik Aktif Bank’a başvuru yapabilmeniz için banka şubesine gitmenize gerek yoktur. N Kolay Kredi adında bir kredi ürünü bulunmaktadır. Aktif Bank’ın internet sayfası üzerinden kolaylıkla bu krediye başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Bu da oldukça önemli bir gelişmedir. Çünkü genellikle kredi notu düşüklere kredi verildiğinde, risk nedeniyle yüksek faiz oranları işletilmekteydi. Günümüz itibariyle artık böyle bir yüksek faiz de söz konusu olmayacaktır. Aktif Bank’ın aylık faiz oranlarının yaklaşık %1,80 bandına gerilediğini görmekteyiz.

Burgan Bank

Biliyorsunuz ki 1100 ile 1499 kredi puanı az riskli sınıfı oluşturmaktadır. 1100 altındaki kredi puanı ise orta riskli sınıfı işaret etmektedir.

Burgan Bank da kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Burgan Bank’ın 1100 kredi notunun altına olmasa da 1100 ile 1500 arasında kredi notu olanlara yani az riskli sınıfa kredi verdiğini görmekteyiz. Eğer kredi puanınız 1100 kredi notunun üzerindeyse Burgan Bank’dan kredi kullanabilme durumunuz söz konusu olabilir. 

48 aya kadar vade ile aylık %1,71 faiz oranı üzerinden 10.000 – 15.000 TL bandında kredi kullanabilme ihtimaliniz yüksektir. Bu nedenle, Burgan Bank’a kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi başvurunuzun sonucunu bekleyebilirsiniz.

Fiba Bank

Adını çok sık duymasanız da Fiba Bank’ın da kredi notu düşüklere kredi verdiğini söyleyebiliriz. Fiba Bank aracılığıyla ihtiyacınızı duyduğunuz nakiti kredi olarak çekebilirsiniz. Ancak, çok yüksek limitli bir kredi kullandırımı söz konusu olmayacaktır. 10.000 TL’ye kadar aylık %1,69 ile %1,79 faiz oranları bandında kredi kullanımız söz konusu olabilir.

Fiba Bank’da teminat veya kefil gösterme durumu gerekli bir prosedürdür. Eğer teminat ya da kefil gösterebilirsiniz, kredi notunuz düşük de olsa kredi kullanabilme şansınız vardır.

Kredi notu düşük olanlar nasıl kredi kullanabilir?

Bu soru, en kritik ve önemli sorularından birisidir. Çünkü kredi notunuz düşükse kredi kullanma ihtimaliniz de oldukça düşük demektir. Yukarıdaki bankaları sizlere anlattım. Bu bankaların sayısının ne kadar az olduğunu görmüşsünüzdür. Bunun sebebi ise kredi notu düşük olanlara bankalar tarafından kredi vermenin oldukça zor olmasıdır.

Hatta ve hatta eğer kredi notunuz çok düşükse, yukarıda anlattığım bankalara dahi başvuru yapmanız durumunda kredi başvurunuz reddedilecektir.

Kredi puanı 900’un altında olanlar ne yazık ki kefil ve teminat gösterseler dahi kredi başvuruları reddedilebilmektedir. Çünkü bu sınıf, en riskli sınıf içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle, çok düşük kredi notu ile düşük kredi notunu birbirinden ayırt etmek gerekiyor.

Düşük kredi notu olanların şansı hiç yok değil. Özellikle iki hususu dikkate almanızı tavsiye ediyorum.

Bunlardan birincisi teminat göstermektir. Eğer kredi notunuz düşükse teminat göstererek kredi başvurunuzun onaylanma ihtimalini artırabilirsiniz. Teminat göstermek, doğrudan riski azaltır ve bu nedenle, bankalar teminatlı kredi başvurularını onaylar. Burada önemli olan hususun taşınmaz malların teminata uygun olup olmadığıdır. Taşınmaz mallarınız, teminat göstermeye uygunsa bir adım öne geçersiniz. Değerli bir gayrimenkul, bu konuda size tüm kapıları açacaktır. 

İkincisi ise kefil göstermektir. Burada da yine göstereceğiniz kefilin uygun olup olmadığı oldukça önemlidir. Göstereceğiniz kefilin sicili temizse ve çalışıyorsa (özellikle memursa) yine bir adım öne geçersiniz. Kefilin kredi notunun iyi olması, size avantaj sağlayacaktır.

Sonuç olarak, teminat ve kefil göstermek, kredi notu düşük olanların kredi çekebilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu iki yöntem sayesinde kredi kullanabilme ihtimaliniz epeyce artacaktır. Bu nedenle, kredi başvurusunda bulunmadan önce bu iki önemli unsuru göz ardı etmemenizi ve hazırlıklı olmanızı size öneriyorum.

Özet

Düşük kredi puanına sahip olanlara kredi veren banka sayısı oldukça azdır. Açıkçası bir elin parmaklarını geçmez. Bunun temel sebebi ise bankaların bu kişileri, borçlarını ödeme konusunda riskli sınıfta değerlendirmeleridir. Bu nedenle, bankaların kredi notu düşük olanlara kredi kullandırabilmesi için ya teminat ya da kefil şartı ararlar. Bazı bankaların hem teminat hem de kefil aradıklarını dahi söyleyebilirim. Bazı durumlarda, bankaların kampanyalarını da takip etmekte fayda vardır. Kampanyalı dönemlerde bankaların düşük limitlerde kredi notu iyi olmayanlara dahi kredi verebildiklerini söyleyebiliriz.

Şunu da eklemekte fayda var: Kredi notunuz çok düşükse hiç bir bankaya kredi başvurusunda bulunmayınız. Çünkü bu durumda kredi başvurunuz reddedilecek ve kredi notunuz daha da düşecektir. Kredi notunuz çok düşükse sizin öncelikle kredi notunuzu yükseltmeye odaklanmanız gerekmektedir. Kredi notunuzu yükselttikten sonra kredi başvurusunda bulunmanız ise size olumlu bir sonuç ile geri dönecektir.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşmanız bizi oldukça mutlu edecektir.

Yorum yapın