Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar ve Şartları 2018

Bedelli askerlik kredisi 2018 yılının en önemli konu başlıklarından birisi haline gelmiştir. Bedelli askerlik ile ilgili son yapılan açıklamaların neticesinde 25 yaşını dolduranlar, 15.000 TL ve 21 gün askerlik yapma karşılığında vatani görevini yapmış sayılacaktır.

Torba yasanın meclisten geçmesi ile birlikte 25 yaşını dolduranlar, 15.000 TL ödeyerek ve 21 gün askerlik yaparak bu görevlerini yapmış olacaklardır.

Peki ama 15.000 TL nakiti olmayanlar ne yapacak?

Bu durumda, karşımıza bedelli askerlik için kredi konusu çıkmaktadır.

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar aracılığıyla 15.000 TL kredi kullanabilir ve bu ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Burada önemli olan husus, aylık faiz oranı düşük, faiz maliyeti düşük krediyi tespit etmektir. Size bu yazıda sunacağımız da bu olacaktır. Çünkü yazımızı değerli kılan  bu olacaktır. Yazımız aracılığıyla hem bedelli askerlik kredisi şartları hem de bu konuda kredi veren bankalar ile ilgili bilgilere ulaşabileceksiniz.

Öncelikle bedelli askerlik için kredi şartları konusunu ele almak istiyorum.

Bedelli askerlik kredisi şartları 2018 nelerdir?

Bedelli askerliğe başvuracağım ve kredi çekmek istiyorum diyorsanız, bu noktada kredi başvuru şartları öne çıkmaktadır. Öncelikle şunu ifade edelim ki, herkes bankalardan bedelli askerlik kredisi kullanamayabilir. Çünkü kredi başvuru şartlarını herkes sağlayamayabilir.

Bedelli askerlik için kredi şartlarını şu şekilde özetleyebiliriz:

Öncelikle kredi notunuzun düşük olmaması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz düşükse bankalar size kredi verme noktasında çekingen davranacak veya vermeyecektir.

Kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, ekonomist.gen.tr/kredi-notu-ogrenme-ucretsiz/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Gelir beyanında bulunmanız gerekmektedir. Eğer geliriniz yoksa veya herhangi bir gelir beyanında bulunamıyorsanız, bankalar size kredi verme noktasında sıkıntı çıkarabilir.

Yukarıdaki şartları sağlayamamanız durumunda bankalar, kefil veya teminat şartı isteyebilirler. Bu duruma da hazırlıklı olmanızda fayda vardır.

Krediye ihtiyacın mı var? Kredi notunuz düşük mü? Bağlantıyı ziyaret edebilirsin: ekonomist.gen.tr/kredi-notu-dusuklere-kredi-veren-bankalar/

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar 2018 yılında hangileridir?

2018 yılı Temmuz ayı itibariyle bedelli askerlik konusu kesinleşmiştir. 25 yaşını doldurmuş olanlar, 15.000 TL ve 21 gün askerlik hizmeti sonrası askerlik vazifelerini yapmış olacaklardır.

15.000 TL konusu önemli bir husus. Nakit konusunu çözenler kadar çözemeyenler de söz konusudur. Nakit konusunu çözemeyenler ise ya eş veya dostlarından borç para alacaklar ya da bankalara bedelli askerlik kredisi başvurusu yapacaklardır.

Konumuz, bedelli askerlik nedeniyle kredi başvurusu yapacaklar olanların ne yapması gerektiği ile ilgilidir. Sizlere en avantajlı, en düşük maliyetli kredi veren bankaları tanıtacağım. Yoksa herhangi bir bankaya giderek bu kredi başvurusunu şartlarını sağlamanız durumunda yapabilirsiniz.

En başta da belirtmiş olduğum gibi en uygun faizli bedelli askerlik kredisini tespit etmenizi kolaylaştıracak bilgiler sunmak temel hedefimizdir.

Şimdi dilerseniz en uygun bedelli askerlik kredisi veren bankaları tek tek inceleyelim. Yazımızın en sonunda da kıyaslama yapabileceğiniz tabloyu inceleme fırsatı bulabileceksiniz.

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi 2018

Ziraat Bankası, en uygun faizli bedelli askerlik için kredi veren bankalar arasındadır. Şuan için belirlemiş olduğu iki tür faiz oranı vardır.

  • Çalışanın artısı tüketici kredisi için aylık faiz oranı %1,63
  • Standart tüketici kredisi için aylık faiz oranı %1,73

15.000 TL için vade süresi en fazla 48 ay olabilmektedir.

VakıfBank bedelli askerlik kredisi 2018

Vakıf Bankası da bedelli askerlik yapacak olanlara kredi veren bankalardan birisidir. Şuan için belirlediği faiz oranı aylık %1,84’tür. 15.000 TL için en fazla 48 ay vade yapabilmektedir.

Halk Bankası bedelli askerlik kredisi 2018

Halk Bankası da en uygun bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Aylık faiz oranı %1,75 bandındadır. Eğer maaşınızı Halk Bankası’ndan alıyorsanız, aylık faiz oranı %1,63’e kadar düşmektedir.

Özellikle bu üç kamu bankasını anlatmaya çalıştım. Sebebi ise özel bankaların faiz oranlarının %1,90 ile %2,10 bandında gezmesidir. Uygun faiz oranlarına kamu bankaları sahiptir. Özel bankaların faiz oranları oldukça yüksektir. Bu nedenle, kamu bankalarını sizlere anlatmak daha yararlı olacaktır.

Bedelli askerlik kredisi faiz oranları ve maliyet tablosu

Banka Adı

Kredi Tutarı

Vade Süresi

Aylık Faiz Oranı

Aylık Taksit

Toplam Ödeme Tutarı

Ziraat Bankası

15.000 TL

48 Ay

%1,73

496,62 TL

23.837,76 TL

Halk Bankası

15.000 TL

48 Ay

%1,75

499,03 TL

23.953,52 TL

Vakıf Bankası

15.000 TL

48 Ay

%1,84

509,96 TL

24.477,71 TL

 

Soru Sor veya Yorumunu Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır..