Halkbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? Ne Kadar Sürer 2024-2025?

Halkbank, ülkemizin önde gelen kamu bankalarından birisidir. Hiç şüphesiz günde sayısız bankacılık işlemi Halk Bankası aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. EFT işlemleri de bu bankacılık işlemlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugün yazımızda sizlere Halkbank EFT işlemleri ile ilgili kapsamlı bilgiler sunacağız.

Sunacağımız bilgiler sayesinde Halkbank EFT ne zaman hesaba geçer, ne kadar sürer, Halkbank EFT saatleri 2024 ve Halkbank EFT saatleri 2025 yılında nedir, limit bilgisi ve daha birçok konuda bilgiye ulaşabilirsiniz.

Halkbank EFT saatleri nedir?

Biliyorsunuz ki, EFT işlemi bir banka hesabından diğer bir banka hesabına yapılan para transfer işlemidir. Eğer belirtilen mesai saatleri içerisinde EFT işlemi gerçekleştirilirse aynı gün içerisinde gönderilen para, karşı bankanın hesabına geçecektir. Eğer belirtilen EFT saatleri içerisinde para transfer işlemi yapılmazsa transfer edilen para bir sonraki iş gününün ilk mesai saatleri içerisinde hesaba geçecektir.

Halkbank EFT saatleri yılında şu şekilde belirlenmiştir: 08.00 – 16.30 (Hafta içi)

Bu bilgiyi resmi site olan buradan teyit edebilirsiniz.

Eğer bu belirtilen saatler dışında EFT yaparsanız, para transferi aynı gün içerisinde gerçekleşmez, bir sonraki ilk iş günü ilk mesai saatleri içerisinde gerçekleşecektir.

Halkbank EFT saatleri hafta sonu ise bulunmamaktadır. Eğer hafta sonu EFT yaparsanız, pazartesi günü mesai saatleri içerisinde transfer edilen para karşı hesaba geçecektir. Hafta sonu, hiçbir EFT işlemi tamamlanamaz. İlk mesai gününü bu nedenle beklemek gerekmektedir.

Halkbank EFT ne zaman hesaba geçer?

Halkbank üzerinden gerçekleştirdiğiniz EFT işlemi, yukarıda belirtilen saatler içerisinde yapılırsa gönderilen para, bankaların da yoğunluğa göre 5 dakika ile 45 dakika arasında karşı hesaba geçecek ve işlem tamamlancaktır.

EFT işlemi ne kadar sürer diye soracak olursanız en fazla 45 dakika sürebileceğini ifade edebiliriz.

Halkbank EFT nasıl yapılır?

Halkbank aracılığıyla EFT işlemini internet bankacılığı, mobil bankacılık, Halkbank şubeleri ve çağrı merkezleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank EFT ücreti 2025 ne kadardır?

Halk Bankası EFT ücreti, hangi kanal üzerinden işlemi gerçekleştireceğinize göre değişmektedir.

  • Banka şubesi üzerinden EFT ücreti 53 TL’dir. Eğer banka şubesinden kendi hesabınızdan EFT işlemi yaptıracaksanız ücret 46 TL olacaktır.
  • İnternet ve mobil bankacılık üzerinden EFT işlemi gerçekleştirecekseniz ücret 3.33 TL olacaktır.
  • Çağrı merkezleri üzerinden EFT işlemi yapmak isterseniz, size maliyeti 4.76 TL olacaktır.

Kaynak için buraya tıklayabilirsiniz.

Halk Bankası EFT limiti nedir?

Halk Bankası’nın EFT için belirlemiş olduğu limit 2024 2025 yılı itibariyle kişiye göre dğeişebilmektedir.

Halk Bankası EFT sorgulama nasıl yapılır?

Bazı EFT işlemleri sonrası çeşitli nedenlerle uzun süre para transferinin gerçekleşmediği görülmektedir. Bu gibi durumlarda EFT işleminizi iptal ettirebileceğiniz gibi EFT sorgulama işlemi de yapabilirsiniz. Her zaman söylüyorum EFT işlemleri, oldukça dikkatli olunması gereken bankacılık işlemlerinden birisidir. Ufak bir hata para transferinin başka kişilere gitmesine neden olabilir.

Halk Bankası EFT işleminizi ya telefon bankacılığı aracılığıyla ya da en yakın Halk Bankası şubesinden sorgulatabilirsiniz. Telefon bankacılığı için 0850 222 0 400 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Kredi faizleri düşecek mi yoksa yükselecek mi? Merak ediyor musun? Detaylar burada: ekonomist.gen.tr/faizler-dusecek-mi/

Yorum yapın