Vakıfbank EFT Saatleri Sabah Kaçta Başlıyor 2024 ve Ücreti

Siz de Vakıfbank’dan başka bir banka hesabına para göndermeyi düşünüyorsanız, Vakıfbank EFT saatleri konusunda bilgi sahibi olmak isterseniz. Bu yazımızda, Vakıfbank EFT saatleri sabah kaçta başlıyor 2024-2025, Vakıfbank EFT ücreti ne kadar ve daha birçok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Ülkemizin en büyük kamu bankaları arasında yer alan Vakıf Bankası’nın bu konudaki düzenlemiş olduğu doğru ve teyitli bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank EFT saatleri sabah kaçta başlıyor?

Vakıfbank’ın EFT işlem saati sabah saat 09.00’da başlamaktadır. Akşam ise saat 17.15’e kadar Vakıfbank’dan EFT işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank EFT işleminizi; şubeler, mobil bankacılık, internet bankacılığı, ATM’ler ve çağrı merkezleri üzerinden yapabilirsiniz.

Akşam saat 17.15’i kaçırmanız durumunda ise EFT yaparsanız, bir sonraki iş gününde para transferi karşı bankanın hesabına geçecektir. Aynı gün içinde EFT ile paranızı göndermek istiyorsanız, mutlaka bu saatleri dikkate alarak EFT işleminizi yapmalısınız. Aksi takdirde, gecikmeli olarak bir sonraki iş gününe para transferinin tamamlanması sarkacaktır.

EFT ile havaleyi asla birbirine karıştırmamalısınız. Havale’de mesai saati kavramı yoktur, her zaman havale işlemini yapabilirsiniz. Ancak EFT’de de durum biraz farklıdır. Her zaman EFT işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Vakıfbank EFT sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Vakıfbank üzerinden EFT işleminizi belirtilen süreler içerisinde yaptıysanız, en fazla 45 dakika içerisinde para transferinin gerçekleşmesi gerekir. Aksi takdirde, bir sorunun veya yoğunluğun olduğunu söyleyebiliriz. Ancak böyle durumlarda siz yine de Vakıfbank EFT sorgulama işlemi yapmalı ve gecikmenin nedenini öğrenmelisiniz.

Sorgulama işlemi için ya ilgili banka şubesine gitmelisiniz ya da 0850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetlerine bağlanmalısınız.

Vakıfbank EFT ücretleri 2024-2025 ne kadar oldu?

Bankalar tarafından EFT ücretleri, sıklıkla güncellenebilmektedir. En son 2024-2025 yılı Ekim ayı güncellemesine göre Vakıfbank EFT ücretleri şu şekilde olmuştur:

Şube ve çağrı merkezi üzerinden yapacağınız EFT işlemleri için ücret 50 TL’dir. Eğer mobil ve internet bankacılığı üzerinden Vakıfbank EFT işlemi yapacaksanız, ücret sadece 5 TL olacaktır. Bu nedenle, mümkünse internet veya mobil bankacılık üzerinden Vakıfbank EFT işleminizi yapmanızı öneriyorum. Aksi takdirde, hiç yoktan 50 TL gibi bir masrafla karşı karşıya kalırsınız.

Tavsiye içerik: Akbank EFT saatleri

Yorum yapın